Hitta glaskonstnärer

Vi finns i hela Sverige! Här hittar du Glasakademins medlemmar, från norr till söder.

Vill du skriva ut kartan så finns en PDF att ladda upp längst ner på sidan.

Kartan är senast uppdaterad 1 februari 2016

1.   Tärnaby
      Monica L Edmondson
2.   Skellefteå
      Anna Forsling
3.   Umeå
      Camilla Caster
4.   Östersund
      Ulla Gustafsson
      Nilla Eneroth
5.   Söderhamn
      Erika Lövqvist
6.   Högboda + Uppsala
      Håkan Blomqvist
      Karin Westman
7.   Torshälla
      Åsa Brandt
8.   Stockholm
      Esmé Alexander
      Susanne Allberg
      Paula Bartron
      Emma Bergström
      Ulla Forsell
      Helena Kågebrand
      Gunvor Larsson
      Sirkka Lehtonen
      Irina My Lindqvist
      Susann Wallander
      Eva Älmeberg
      Nina Westman
9.   Nacka
      Birgitta Ahlin
      Ulrika Bratt Ling
      Jan Lambert Kruse
      Fredrika Linder
      Sara Mannheimer
      Nina Westman
10. Hägersten
      Moa Andersson
      Petra Thorgren
11. Djursholm
      Sylvia Neiglick
12. Bagarmossen
      Yoko Andersson Yamano
13. Enskededalen
      Elisabeth Henriksson
14. Bromma
      Catharina Kippel
15. Norsborg
      Klas-Göran Tinbäck
16. Årstaberg
      Fredrik Nielsen
17. Täby
      Catharina Åsélius Lidbeck
18. Gnesta
      Ebba von Wachenfeldt
19. Glanshammar
      Anna Höggren
20. Örebro
      Kristin Rapp
21. Norrköping
      Ylva Christel Holmén
22. Lidköping
      Eva Ullberg
23. Vadstena
      Berit Johansson
      Ida Olai
24. Gränna
      Helena Imland Blom
25. Stånga
      Ronny Carlsson
26. Göteborg
      Helena Gibson
      Ditte Johansson
      Louise Olsson
      Rosita Ståhl
      Lotta Söder
27. Kungsbacka 
      Terese William Waenerlund
28. Sävedalen
      Helena Kaiser
      Kerstin Paulsrud
29. Lammhult
      Astrid Gate
      Aino Gate
30. Åseda
      Morgan Persson
31. Gullaskruv
      Anna Carlgren
32. Varberg      
      Elinor Andersson
33. Nädhult, Kinnared
      Michael Ahlefeldt-Laurvig
34. Nybro
      Peter Hermansson
      Paméla Karlsson
35. Kalmar
      Monica Backström
36. Örsjö
      Mikael Johansson
37. Gissamåla
      Anna-Linda Gabriel
38. Halmstad
      Peter Mandl
39. Urshult
      Annika Jarring
40. Båstad
      Richard Rackham
41. Nättraby
      Malin Mena
42. Hallaröd
      Helena Dunér
      Espen Jensen
43. Maglehem
      Jonas Rooth
44. Brösarp
      Elna Jolom
45. Lund
      Thommy Bremberg
46. Vik
      Elin Forslund
47. Baskemölla
      Anders Wingård
48. Malmö
      Nina Christensen
      Karl Magnus Nilsson
      Ellen Malmgard
49. Anderslöv
      Astrid Gate

Bookmark and Share